IV DZIAŁDOWSKIE BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI
100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI




11 listopada odbyły się IV DZIAŁDOWSKIE BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI, bieg wpisał się w tradycję obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku obchodziliśmy okrągłą 100. rocznicę. Bieg ukończyło 213 biegaczy i biegaczek z całej Polski. Nie zawiedli biegacze z Działdowa, było ich aż 92.

Zawodnicy wystartowali punktualnie o godz. 18:00 a trasa prowadziła ulicami miasta.

Bieg główny składał się z dwóch pętli po 2,5 km. Bieg główny poprzedzały 4 biegi dziecięce i młodzieżowe w następujących kategoriach:

2006 i młodsi (dziewczęta i chłopcy)

2005-2003 (dziewczęta i chłopcy)

W biegach dodatkowych wystartowało 110 dzieci z działdowskich szkół, klubów oraz dzieci które przybyły na bieg razem ze swoimi rodzicami z innych miast.




Pierwsze trójki” poszczególnych kategorii przedstawiają się następująco:

Dziewczęta 2006 i młodsze:

1. Jagoda Went SP nr 4

2.Zosia Konopka UKS MOSiR Dz-wo

3. Alicja Steyka SP nr 2

Chłopcy 2006 i młodsi:

1. Jakub Dąbkowski SP nr 3

2. Aojciech Wasilewski SP nr 3

3. Niodem Samsel SP nr 3

Dziewczęta 2005-2003:

1. Aleksandra Tomcztk SP Ruszkowo/UKS MOSiR Dz-wo

2. Natalia Szczepańska SP Ruszkowo/UKS MOSiR Dz-wo

3. Julia Kowalska SP nr 3/ UKS MOSiR Dz-wo

Chłopcy 2005-2003:

1. Szymon Banaś SP nr 4

2. Wiktor Kotulski SP nr 3

3. Jakub Kordalski SP nr 3

BIEG GŁÓWNY:

Kobiety – OPEN

1. Martyna Konarzewska UKS MOSiR Działdowo

2. Ewa Lisek Nidzica Biega

3. Magdalena Pietruszka Rozbiegane Działdowo

Kobiety- 16-29

1. Aleksandra Balicka UKS MOSiR Działdowo

2. Miłosława Wasiak Pszczółkowski Team

3. Monika Kaczanowska UKS MOSiR Działdowo

Kobiety – 30-39

1. Anna Urbaniak Jednorożec robi co może

2. Agnieszka Kowalska Rozbiegane Działdowo

3. Dagmara Ławniczak-Pietrzak Zbiczno

Kobiety40-49

1. Teresa Kamińska Miesiączkowo

2. Barbara Jeszko Nidzica Biega

3. Wioletta Falba Rozbiegane Działdowo

Kobiety 50+

1. Dorota Sadowska Lidzbark

2. Joanna Psiuk Rybno

3. Anna Mikołajewska Jednorożec robi co może




Mężczyźni – OPEN

1. Michał Karbowski UKS MOSiR Działdowo

2. Konrad Nosarzewski Stupsk

3. Mateusz Nastaj Iława

Mężczyźni – 16-29

1. Igor Olszewski Lidzbark

2. Szymon Kogut Kurzętnik Biega

3. Konrad Chupka GKS Fabianki

Mężczyźni – 30-39

1. Krzysztof Kaweczyński Nowe Miasto

2. Marcin KMasprowicz Rozbiegane Działdowo

3. Jarosław Laskowski Kurzętnik Biega

Mężczyźni- 40-49

1. Rafał Koakowski Rozbiegane Działdowo

2. Paweł Jabłoński Nidzica Biega

3. Andrzej Czepek Kurzętnik Biega

Mężczyźni 50-59

1. Adam Patalon Marzęcice

2. Zbigniew Bartkowski Działdowo

3. Bogusław Wodzyński Rozbiegane Działdowo

Mężczyźni 60-69

1. Ryszard Marut Ciechanów

2. Leon Mederski Rozbiegane Działdowo

3. Roman Berebecki Rypin

Mężczyźni 70+

1. Jerzy Szymański Kurzętnik Biega

2. Leon Chojnacki Działdowo




Pan Leon Chojnacki otrzymał również nagrodę specjalną, był on najstarszym zawodnikiem, który ukończył nasz bieg.

Gratulujemy wszystkim biegaczom oraz biegaczkom i zapraszamy na nasze kolejne biegi ;)

Dokładne wyniki poniżej.



Biegi dziecięce i młodzieżowe

Kobiety - kategoria wiekowa

Kobiety - OPEN

Mężczyźni - kategoria wiekowa

Mężczyźni - OPEN