OGÓLNOPOLSKA AKCJA POLSKA BIEGA

24 maja 2019r. w Działdowie został zorganizowany bieg w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Bieg wystartował punktualnie o godz. 17:00. Trasa jak w latach ubiegłych wytyczona była wokół boisk ORLIK przy ul. Świerkowej. Uczestnicy mieli do pokonania 3 pętle (jedna pętla liczyła 1000m).

 

W biegu wystartowało 50 osób, uczestnicy różnili się od siebie wiekiem oraz stopniem wytrenowania (od amatorów po osoby biegające na co dzień). Najmłodszą uczestniczką była Marysia Gajewska (3 lata) która pokonała jedno okrążenia a najstarszym Pan Elek Cichosz (74 lata) który przebiegł cały dystans (3 okrążenia).

Ideą biegu nie było zwycięstwo oraz uzyskanie jak najlepszego czasu lecz popularyzacja i upowszechnianie biegania, propagowanie zdrowego stylu życia, integracja społeczności lokalnej i zachęcanie kolejnych osób do uprawiania sportu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na kolejną imprezę jaką jest II bieg w ramach Grand Prix Działdowa w Teście Coopera – 29.05.2019 godz. 17:00 stadion miejski.